ZHP

Majowe święta - zdalnie

 

 

Początek maja to czas świąt narodowych. Dzień flagi i Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zawsze obchodziliśmy uczestnicząc w lokalnych uroczystościach, w tym roku jednak musieliśmy zostać w domach... nie znaczy to jednak, że nie świętowaliśmy - przyłączyliśmy się do akcji oflaguj się - w tych dniach założyliśmy mundury i sfotografowaliśmy się z polską flagą, aby w ten sposób zamanifestować swój patriotyzm.

Czas kwarantanny nie jest czasem straconym!

Czuwaj!

Kwarantanna zamknęła nas w domach, ale pamiętajcie, że nadal jesteście harcerzami. Co prawda nie możemy się spotkać, pójść na rajd czy pojechać na biwak, ale wszystko nadrobimy! A teraz jest dobry czas na zamknięcie prób lub zdobycie takich sprawności, które nie wymagają wychodzenia z domu. Na początek proponuję żeby WSZYSCY!!! zdobyli sprawnoąć Bi - Pi. Wymagania:

 - zapoznajcie się z życiorysem Baden Powella - tu polecam film

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FBUnaviMAlR8%3Ffbclid%3DIwAR2Lzfy4H24dAAMkb31SGGcZLc06TSYazzgDbsyzZ8xqRhQE_mwcfPrqrBk&h=AT26yVCMCapO5Rmby5IdHr98xqOEYIMJPBm6weR29WiUSSl3ru0glupmLP71AfVk-XLFKVPrUU_vVJAK7h8p2tzTltxKAmJ281w7zBer0Z0l9ls0l65Lu93qwGKW9eumESw

Czytaj więcej: Czas kwarantanny nie jest czasem straconym!

Hołd bohaterom!

 

W niedzielę 8 marca nasza drużyna wzięła udział w obchodach upamiętniających 71 rocznicę śmierci mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” i jego podkomendnych. Uroczystości te były również gminnymi obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Uroczystość rozpoczęła Msza święta, następnie odbyła się ceremonia złożenia wieńców i zapalenia zniczy przed pomnikami–figurą Matki Boskiej Partyzanckiej i pomnikiem Czynu Niepodległościowego.  Tam odśpiewano hymn państwowy, hymn zaporczyków, miały miejsce wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości i modlitwa za pomordowanych, a przedstawiciele naszej drużyny pełnili służbę wartowniczą.

Oddaliśmy hołd bohaterom!

Dziękuję wszystkim za obecność.

DMB 2020

W dniach 21 – 22.02.2020 zuchy i harcerze ze Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej z Nasutowa, Krasinina, Bełżyc, Zaraszowa, Poniatowej, Jakubowic Konińskich i Krzczonowa spotkali się, aby wspólnie świętować Imieniny Zucha i Dzień Myśli Braterskiej. Gościliśmy również Komendę Hufca Lublin ZHP.

Pierwszego dnia świętowaliśmy wspólnie z postaciami z filmu "Kraina Lodu" Imieniny Zucha. Były śpiewy, tańce, tort i lepienie bałwana ( dla harcerza brak śniegu to żadna przeszkoda…;- )

Nocne Świeczowisko zapamiętają zapewne Biszkopty a raczej harcerze bo właśnie na ten ogień złożyli przyrzeczenie. Potem jak na Dzień Myśli Braterskiej przystało były piosenki o braterstwie i przyjaźni – autorskie! A oto nasza:

Nadchodzi ten dzień

Dzień Myśli Braterskiej

To ważny jest dzień

Dla braci harcerskiej

W Krzczonowie być  - to frajda nie lada

W Krzczonowie być   - druhowi wypada

Na DMB być i z innym pogadać…

Czytaj więcej: DMB 2020

Regulamin i plan biwaku - ważne!

REGULAMIN BIWAKU


1. Regulamin obowiązuje każdego uczestnika biwaku od momentu przyjazdu do miejsca
zakwaterowania do oficjalnego zakończenia biwaku.
2. Każdego uczestnika obowiązuje przestrzeganie Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego,. ze szczególnym uwzględnieniem prawa nr 10!!! Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów.

3. . Harcerze odpowiadają za stan klas w których zostaną zakwaterowani - za wszelkie uszkodzenia sprzętu uczestnik bądź jego prawny opiekun odpowiadają finansowo
4. Każdy uczestnik biwaku zobowiązany jest posiadać obuwie na zmianę
5. Nikt samodzielnie, bez zezwolenia nie może opuścić miejsca zakwaterowania.
7. Uczestnik zobowiązany jest wykonywać polecenia swoich przełożonych oraz Komendy
biwaku.
9. Drużyny zobowiązane są do posiadania pełnoletniego opiekuna
10. Każda Drużyna bezwzględnie zobowiązana jest do uprzątnięcia sali w której była
zakwaterowana
11. Nad bezpieczeństwem uczestników biwaku czuwają ich drużynowi / opiekunowie.
12. Uczestnictwo w biwaku danej drużyny oznacza zaakceptowanie przez nią niniejszego
regulaminu biwaku.

13. Nieprzestrzeganie regulaminu i prawa harcerskiego skutkuje natychmiastowym usunięciem uczestnika z biwaku – rodzic jest zobowiązany niezwłocznie odebrać dziecko z imprezy.

Biwak DMB Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej   21-22.02.2020 w Krzczonowie

Plan biwaku

Czytaj więcej: Regulamin i plan biwaku - ważne!

Zbiórka z grami

 

Na oststnich zbiórkach ćwiczyliśmy spostrzegawczość, refleks, logiczne myślenie i zasób słownictwa a wszystko to z nutką rywalizacji w tle! Gry planszowe i karciane dostarczyły nam naprawdę sporą dawkę emocji!

Światło dla nauczycieli

 

W piątek harcerze przekazali Betlejemskie Światło Pokoju wraz z tegorocznym przesłaniem oraz z najlepszymi życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły.

Wigilia drużyny

Dzisiejszą wędrówkę z Betlejemskim Światłem Pokoju zakończyliśmy spotkaniem opłatkowym drużyny. były płynące z serca życzenia, tradycyjne zdjęcie pod choinką, nio i oczywiście małe co nieco... no może nie takie małe bo każdy zabrał jeszcze paczuszkę do domu! niebawem zasiądziemy przy wigilijnym stole z rodziną, a więc...

Gwiazdki najjaśniejszej,

choinki najpiękniejszej,

prezentów wymarzonych, 

świąt mile spędzonych,

karnawału szalonego,

roku bardzo udanego!

Przekazanie Światła

Dziś już od świtu dzielimy sią Światłem Betlejemskim, które wbrew logice kiedy się dzieli, to się mnoży...

Hasło tegorocznej sztafety Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które daje moc…” Siła tego światła tkwi z jego źródle, bo to sam Bóg narodzony w betlejemskiej grocie rozprasza ciemności świata. Moc tego maleńkiego płomienia tkwi także w tym, że jest dzielony. Odpalamy świecę od świecy, dzięki czemu świat staje się jaśniejszy. Tak dzieje się z dobrem, pokojem, miłością. Dzielone z innymi, pomnażają się, sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze, że rodzi się nadzieja. Dlatego warto przywiązywać wagę do małych czynów dobra. W pojedynkę nie zmienimy świata, ale suma naszych czynów, tych nawet niewielkich płomyków nadziei, może zmienić wiele… Dlatego dzielimy się Światłem i zachęcamy do tego obdarowanych. Dzięki temu będzie dawało moc nie tylko nam harcerzom, ale tym wszystkim, do których dotrze.

Betlejemski Zlot 2019

 

W dniach 13 – 15 grudnia przebywaliśmy na Podhalu oczekując na słowackich skautów z Betlejemskim Światłem Pokoju. Nie czekaliśmy jednak z założonymi rękami – nawet halny nam nie straszny! Byliśmy na Gubałówce i słynnych Krupówkach, zwiedziliśmy izbę regionalną w Murzasichle, przemierzyliśmy Zakopane wzdłuż i w szerz wykonując zadania na punktach gry terenowej, a potem wypoczywaliśmy w Aqua Parku. Betlejemskie Światło Pokoju odebraliśmy z rąk druhny Naczelnik hm. Anny Nowosad podczas mszy świętej  sprawowanej w kaplicy na Głodówce. Od tamtej pory pilnie strzeżemy płomienia…

Podkategorie