Biwak drużyny

W dniach 21-22 października odbył się pierwszy w tym roku biwak drużyny. Nasze biszkopty miału okazję po raz pierwszy założyć mundur i barwy drużyny, do której zostały oficjalnie przyjęte rozkazem. Życzę wam satysfakcji z podejmowanych w drużynie wyzwań, wspaniałych przygód na harcerskim szlaku i zawarcia wielu prawdziwych przyjaźni!

Kolejnym elementem naszego spotkania było ćwiczenie techniki harcerskiej zwanej samarytanką pod okiem wykwalifikowanego ratownika z OSP Bełżyce. Dowiedzieliśmy się jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku braku oddechu i tętna czy zachłyśnięcia. Dziękujemy Panu Rafałowi za cenną lekcję na wagę życia!

Późnym wieczorem zasiedliśmy w kręgu przy blasku świecy i porozmawialiśmy o obrzędowości, pełen wrażeń dzień zakończyliśmy „modlitwą harcerską” i „bratnim słowem”, po którym puściliśmy iskierkę.

Kolejnego dnia odbyła się gra „Harcerski drogowskaz – prawo” przygotowana przez harcerzy dla biszkoptów. Były szyfry, scenki, wyścigi, głuchy telefon, rebusy, zagadki, baloniki z podpowiedziami itd. A wszystko po to aby w ciekawy sposób zapoznać nowych członków drużyny z prawem harcerskim!

Potem jeszcze porządki, małe co nieco i… jedni poszli do domu, inni na kolejną grę! Służba nie drużba!