WYCIECZKA DO HUTY SZKŁA WE WRONOWIE

13 października 2022 r. uczniowie klasy 2 „a” i 2 „b” pojechali na wycieczkę do Wronowa. Zwiedzili hutę szkła oraz brali udział w warsztatach grawerowania wzorów na szkle, które prowadziła pani Ewa Jargiło. Spotkali się także z hutnikiem - panem Markiem Jargiło, który zapoznał ich ze swoimi narzędziami pracy oraz pokazał, jak funkcjonuje piec hutniczy oraz urządzenie do studzenia wytopionego szkła. Opowiedział o swojej pracy i udzielił odpowiedzi na pytania nurtujące uczniów. Ponadto dzieci wraz z hutnikiem formowały gorące szkło  w piękne szklane kwiaty. Na zakończenie wycieczki  mieliśmy wspólne ognisko, które zintegrowało klasy. Wspaniała pogoda, piękne, złoto - brązowe barwy jesieni, zapach ogniska, umiejętności zdobyte na warsztatach oraz szklane prezenty, które otrzymaliśmy na pamiątkę pobytu w hucie, na długo pozostawią miłe wspomnienia z wycieczki.

Elżbieta Gontarczyk
Anna Marcewicz