Programy stypendialne realizowane przez Województwo Lubelskie

Program Stypendialny Horyzonty

Ruszyła rekrutacja do 12 edycji Programu Stypendialnego Horyzonty realizowanego przez Edukacyjną Fundację im. Romana Czernieckiego w partnerstwie strategicznym z Fundacją Rodziny Staraków. Stypendium jest szansą dla młodzieży pochodzącej z małych miejscowości na naukę w wybranych liceach i technikach w Polsce.

Program skierowany jest do uczniów klas ósmych, kończących w tym roku szkołę podstawową, pochodzących z małych miejscowości oraz rodzin o niskich dochodach. Stypendium oferuje wsparcie finansowe na pokrycie kosztów mieszkania w bursie lub internacie w przypadku podjęcia nauki w jednym z 19 liceów i techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

Rekrutacja do programu trwa od 15 lutego do 31 marca 2022 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej organizatora oraz u koordynatora regionalnego Macieja Ziółkowskiego (tel. 696 648 119, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

W roku szkolnym 2019/2020 Województwo Lubelskie będzie realizowało dwa programy stypendialne dla uczniów, których celem jest finansowe wsparcie młodych, szczególnie uzdolnionych osób, uczących się lub mieszkających w województwie lubelskim.

„Lubelskie wspiera uzdolnionych 2019-2020” to program stypendialny skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych,
j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości,
którzy są mieszkańcami
woj. lubelskiego lub uczą się w woj.lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami VII lub VIII klasy szkoły podstawowej lub uczniami liceum ogólnokształcącego.

„Lubelska kuźnia talentów 2019-2021” to program skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych, przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, języków obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami
woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2019/2020 będą uczniami szkół zawodowych.

Wnioski o przyznanie stypendium na rok szkolny 2019/2020
będą przyjmowane w terminie od 2 do 20 września 2019r.

Więcej informacji znajdą Państwo pod adresami: