Aktualności
Ciągną, ciągną sanie uczniów na kuligu...
Uczniowie klas: 6a i 6d wraz z opiekunami, dzięki zaangażowaniu rodziców, wzięli udział w kuligu. Przejazd na saniach zaprzężonych w konie oraz zabawy na świeżym powietrzu to niezapomniane, radosne chwile, które przeżyli nasi wychowankowie. Smaczny poczęstunek oraz pieczenie kiełbasek przy ognisku stworzyły doskonałą atmosferę i były idealną formą integracji uczniów.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom, którzy poświęcili nam swój czas!
Wychowawcy
Z LEGOTEKĄ ZA PAN BRAT – ZAJĘCIA KREATYWNOŚCI W KLASIE I D
28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Klocków Lego. Dzień ten ustanowiono, by uczcić klocki LEGO kochane przez miliony dzieci, a także starszych. Dokładanie 28 stycznia 2026 roku, mija 68 lat, odkąd Duńczyk Ole Kirk Christiansen, opatentował pomysł na ten klasyczny klocek LEGO z ośmioma wypustkami. Nazwa „LEGO” pochodzi od duńskich słów „leg” i „godt” oznaczających „baw się dobrze”.
Do wspólnej zabawy z klockami zaprosiliśmy uczniów z klasy I d oraz uczniów z koła informatycznego – Szymona i Mateusza z kl. VIII a.. Starsi uczniowie zaprezentowali młodszym budowle konstrukcyjne wykonane z klocków Lego zakupionych w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Młodsze dzieci przyniosły do swojej sali konstrukcje zbudowane z klocków i pochwaliły się swoimi wytworami. Obejrzały także serię książek o LEGO oraz film edukacyjny związany z tematyką zajęć. Podsumowaniem zajęć było wykonanie robota z papieru.
Dzień był pełen kreatywności, integracji oraz stał się okazją do świetnej zabawy.
Warto nadmienić, iż dzięki klockom dzieci zdobywają wiele umiejętności: m.in. uczą się kolorów, liczyć, rozpoznają kształty, pobudzają wyobraźnię, spostrzegawczość, a także uczą się cierpliwości, koncentracji i wyciszenia. LEGO to wspaniała rozrywka dla dzieci i prezent dla dorosłych – warto więc świętować ten dzień, bawiąc się i budując!
Dorota Nowak
Anna Marcewicz
Andrzej Pietraś
SPOTKANIE Z POŁOŻNĄ
27 stycznia br. w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej w klasie 8d odbyło się spotkanie z położną Panią Amelią Plewik - absolwentką naszej szkoły. Zajęcia te miały charakter profilaktyczny i zgodny z polityką doradztwa zawodowego.
Pani Amelia udzieliła uczennicom porad dotyczących pierwszej wizyty nastolatek u ginekologa i wyjaśniła, że powinny się na taką wizytę zgłosić, nawet jeśli nie występują żadne dolegliwości. Drugą kwestią poruszoną na zajęciach była technika samobadania piersi w warunkach domowych i jej etapy.
Pani położna opowiedziała również o swoim zawodzie, wyjaśniła jaki jest zakres jej obowiązków, który zaczyna się od kompleksowej opieki nad kobietą w ciąży po opiekę ginekologiczną i profilaktykę chorób. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze 😊.
Aneta Żydek
KOLEJNA PORCJA ZDROWIA NA ZAJĘCIACH Z EDUKACJI ZDROWOTNEJ W KLASACH 4
W klasach czwartych przyszedł czas na kolejne zajęcia kulinarne. Po „zdrowych posiłkach”, których skład był zgodny z „talerzem zdrowego żywienia”, uczniowie zajęli się przyrządzaniem zdrowych napojów.
Podczas zajęć zwrócono uwagę na to, jak ważne jest nawodnienie organizmu. Uczniowie dowiedzieli się ile wody powinien wypijać każdy z nas w ciągu dnia aby móc prawidłowo funkcjonować oraz jakie są objawy odwodnienia (m.in. bóle i zawroty głowy, suchość w ustach, czy sucha, mało elastyczna skóra).
Finałem zajęć było przygotowanie zdrowych napojów (wody smakowej) z przyniesionych produktów: owoców (cytryn, pomarańczy, limonek, truskawek, borówek) i ziół (mięty, imbiru), wody niegazowanej i miodu naturalnego oraz ich degustacja 😊.
Aneta Żydek
Nasi uczniowie kolędowali dla rówieśników ze Sri Lanki
W tym roku uczniowie naszej szkoły ponownie włączyli się w dzieło Kolędników Misyjnych, niosąc radość wspólnego kolędowania oraz realną pomoc swoim rówieśnikom ze Sri Lanki. Z zaangażowaniem odwiedzali domy mieszkańców, śpiewając kolędy i dzieląc się przesłaniem solidarności oraz troski o dzieci żyjące w trudniejszych warunkach.
17 stycznia przedstawiciele naszej społeczności szkolnej uczestniczyli w Archidiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie. Wydarzenie zgromadziło grupy z wielu parafii, tworząc piękną przestrzeń do wspólnej modlitwy, śpiewu i podsumowania tegorocznej akcji. Była to również okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim młodym kolędnikom za ich otwarte serca i gotowość do działania na rzecz innych.
Monika Plewik
Ks. Mariusz Kruk
Dzień Babci i Dziadka w klasie 0d
Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Uczniowie klasy Od przygotowali uroczystość, która przebiegła w serdecznej, rodzinnej i pełnej ciepła atmosferze. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowany występ - wiersze, piosenki i taniec. Nie zabrakło również chwil wzruszenia, gdy wnukowie składali Babciom i Dziadkom życzenia oraz wręczali upominki. To spotkanie było pięknym dowodem na to, jak ważną rolę w życiu dzieci odgrywają Babcie i Dziadkowie. To spotkanie na długo zostanie w naszej pamięci.
K. Toruń
I. Kowalczyk
Familijny Koncert Kolęd
Tradycyjnie, w styczniowy wieczór, zabrzmiały kolędy i pastorałki na Familijnym Koncercie Kolęd w wykonaniu szkolnych chórów - GAUDIUM (grupa dzieci z zerówek i grupa dzieci z klas 1-3) oraz GAUDEAMUS (uczennice klas 4-8). Chórzyści zaśpiewali kolędy i pastorałki: “Do szopy, hej, pasterze”, “Dzisiaj w Betlejem”, “Anioł pasterzom mówił”, “O gwiazdo betlejemska”, jak i te mniej znane: “Anieli w niebie śpiewają”, “Ta święta noc”. Artystom akompaniował znany lubelski pianista, Sebastian Piech.
Na muzyczne wydarzenie przybyła Pani wicedyrektor Katarzyna Wrońska, wychowawcy i rodziny chórzystów. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tego muzycznego wydarzenia. Już teraz zapraszamy na kolejne koncerty.
Marzena Goc
Klasowy biegun w 2c
W zeszłym tygodniu pracowaliśmy z lekturą Aliny i Czesława Centkiewiczów „Zaczarowana zagroda”. W domu wyszukiwaliśmy materiały, które urozmaiciły nasze zajęcia. W grupach stworzyliśmy makiety naszych własnych „Zaczarowanych zagród”, pełne własnoręcznie wykonanych pingwinków. Odkryliśmy w jaki sposób te zwierzęta radzą sobie w mroźnym klimacie i poznaliśmy podróżników, dzięki którym możemy o nich czytać. Z radością zatańczyliśmy Taniec Pingwina. Pod koniec tygodnia podsumowaliśmy zajęcia: obejrzeliśmy prezentację oraz sprawdziliśmy, ile z informacji w niej zawartych udało się nam zapamiętać. Efekty były wspaniałe. Brawo My
Uczniowie klasy 2c z wychowawcą D. Niewczas
Spektakl teatralny pt. „Mała Syrenka”
15 stycznia uczniowie klas 1 i 2 udali się do Lublina na spektakl teatralny pt. „Mała Syrenka”. Przedstawienie wzbudziło ogromne zainteresowanie – barwna scenografia, muzyka i gra aktorska przyciągnęły uwagę widzów od pierwszej sceny. Dzieci wróciły pełne pozytywnej energii i pięknych wspomnień.
D. Niewczas, K. Zygo, A. Marcewicz, A. Skurska,
D. Nowak, A. Mazurek, A. Siedlecka


















