Aktualności

WIOSENNE WARSZTATY CZYTELNICZO – PLASTYCZNE W KLASIE Id

W kwietniu uczniowie klasy Id uczestniczyli w kolejnych zajęciach czytelniczo – plastycznych związanych z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Książka na cztery pory roku”. Tym razem zajęcia dotyczyły wiosny. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny pt.: „Wiosna – czyli świat budzi się do życia”. Wysłuchały także opowiadania z japońskiego teatrzyku Kamishibai „Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż…”. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – żabki metodą origami.

Zdjęcia>>

D. Nowak
A. Marcewicz

SZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY

orzelBiblioteka  szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów z kl. 0 - VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ”.

REGULAMIN KONKURSU

1.Celem konkursu jest:

  • promocja biżuterii patriotycznej jako nośnika określonych idei
  • budowanie pozytywnego odbioru i popularyzacja symboli narodowych w społeczeństwie
  • utrwalenie symboli narodowych poprzez tworzenie niestandardowych form artystycznych
  • poszerzenie wiedzy na temat historii Polski

2. Zadaniem uczniów jest:

  • Wykonanie projektu biżuterii patriotycznej (broszki, bransoletki, pierścionka lub naszyjnika) z różnych materiałów np. modeliny, sznurka, tasiemki, drucika, filcu, koralików, muszelek itp.

3. Każdy uczestnik konkursu może złożyć jeden rodzaj biżuterii lub więcej w podpisanym pudełeczku (imię i nazwisko, klasa).

4. Prace konkursowe należy składać do 30 kwietnia  2026r do biblioteki szkolnej.

5. Powołana komisja konkursowa dokona oceny prac uwzględniając następujące kryteria: wkład pracy własnej, pomysłowość, wartość artystyczną pracy oraz technikę wykonania.

6. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, klasy II-III i IV – VIII.

7. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz pochwałę do dziennika elektronicznego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły.

8. Prace konkursowe przechodzą na rzecz szkoły i zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat, Piotr Ćwikliński

Wesołego Alleluja!

Uczniowie klas 2a i 2d przygotowali radosny występ z okazji nadejścia wiosny oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych.  Życzymy, aby nadchodzące święta przyniosły dużo spokoju oraz nadziei, która jak wiosna – budzi się do życia.

Zdjęcia>>

A. Siedlecka
A. Bogusz

Międzypokoleniowe warsztaty wiosenne

31 marca uczniowie klas 1c i 1d uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Klubie Aktywnego Seniora w Bełżycach.  Podczas zajęć dzieci wykonały świąteczne dekoracje - kurczaczki oraz wiosenne płotki z patyczków.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym z Klubu Aktywnego Seniora w przygotowanie oraz poprowadzenie warsztatów. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze oraz sprawiły dzieciom wiele radości.

Zdjęcia>>

Anna Marcewicz
Katarzyna Sieńko

Powiew wiosny w klasie 2a

Uczniowie klasy 2a z radością powitali wiosnę. Dzieci podjęły aktywności związane z nową porą roku. Sadziły rośliny, robiły zdrowe kanapki, uczciły dzień bez plecaka. Drugoklasiści byli uczestnikami wiosennych zajęć prowadzonych przez uczniów klas 8, a także warsztatów plastycznych w Klubie Seniora. 21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa, na znak integracji każdy miał na sobie skarpetki nie do pary.

Zdjęcia>>

A. Siedlecka