Aktualności
WIOSENNE WARSZTATY CZYTELNICZO – PLASTYCZNE W KLASIE Id
W kwietniu uczniowie klasy Id uczestniczyli w kolejnych zajęciach czytelniczo – plastycznych związanych z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Książka na cztery pory roku”. Tym razem zajęcia dotyczyły wiosny. Podczas spotkania dzieci obejrzały film edukacyjny pt.: „Wiosna – czyli świat budzi się do życia”. Wysłuchały także opowiadania z japońskiego teatrzyku Kamishibai „Idzie wiosna, Wielkanoc tuż, tuż…”. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej – żabki metodą origami.
D. Nowak
A. Marcewicz
SZKOLNY KONKURS PATRIOTYCZNY
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich chętnych uczniów z kl. 0 - VIII do udziału w szkolnym konkursie plastycznym pt. „PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ”.
REGULAMIN KONKURSU
1.Celem konkursu jest:
- promocja biżuterii patriotycznej jako nośnika określonych idei
- budowanie pozytywnego odbioru i popularyzacja symboli narodowych w społeczeństwie
- utrwalenie symboli narodowych poprzez tworzenie niestandardowych form artystycznych
- poszerzenie wiedzy na temat historii Polski
2. Zadaniem uczniów jest:
- Wykonanie projektu biżuterii patriotycznej (broszki, bransoletki, pierścionka lub naszyjnika) z różnych materiałów np. modeliny, sznurka, tasiemki, drucika, filcu, koralików, muszelek itp.
3. Każdy uczestnik konkursu może złożyć jeden rodzaj biżuterii lub więcej w podpisanym pudełeczku (imię i nazwisko, klasa).
4. Prace konkursowe należy składać do 30 kwietnia 2026r do biblioteki szkolnej.
5. Powołana komisja konkursowa dokona oceny prac uwzględniając następujące kryteria: wkład pracy własnej, pomysłowość, wartość artystyczną pracy oraz technikę wykonania.
6. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni w trzech kategoriach wiekowych: klasy 0-I, klasy II-III i IV – VIII.
7. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz pochwałę do dziennika elektronicznego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej naszej szkoły.
8. Prace konkursowe przechodzą na rzecz szkoły i zostaną zaprezentowane na wystawie szkolnej.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.
Dorota Nowak, Agnieszka Piłat, Piotr Ćwikliński
Wesołego Alleluja!
Międzypokoleniowe warsztaty wiosenne
31 marca uczniowie klas 1c i 1d uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych w Klubie Aktywnego Seniora w Bełżycach. Podczas zajęć dzieci wykonały świąteczne dekoracje - kurczaczki oraz wiosenne płotki z patyczków.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym z Klubu Aktywnego Seniora w przygotowanie oraz poprowadzenie warsztatów. Zajęcia przebiegły w miłej atmosferze oraz sprawiły dzieciom wiele radości.
Anna Marcewicz
Katarzyna Sieńko
Powiew wiosny w klasie 2a
Uczniowie klasy 2a z radością powitali wiosnę. Dzieci podjęły aktywności związane z nową porą roku. Sadziły rośliny, robiły zdrowe kanapki, uczciły dzień bez plecaka. Drugoklasiści byli uczestnikami wiosennych zajęć prowadzonych przez uczniów klas 8, a także warsztatów plastycznych w Klubie Seniora. 21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa, na znak integracji każdy miał na sobie skarpetki nie do pary.
A. Siedlecka






















