Aktualności
Rodzinny Piknik z okazji Dnia Dziecka w klasie 1a
W dniu 03.06.2026r. rodzice uczniów z klasy 1a zorganizowali wyjątkowy piknik rodzinny, który dostarczył wszystkim wielu niezapomnianych chwil. Wydarzenie odbyło się w radosnej i przyjaznej atmosferze, sprzyjającej wspólnej zabawie oraz integracji rodzin. Rodzice przygotowali ognisko, słodkie przekąski, a także zapewnili wiele atrakcji: dmuchaniec, kolorowe tatuaże i warkoczyki oraz różne konkurencje sportowe.
Podczas pikniku dzieci przygotowały dla swoich rodziców małą niespodziankę z okazji Dnia Mamy i Taty. Z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały krótki występ artystyczny, a także wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki, wyrażając w ten sposób swoją miłość i wdzięczność.
Piknik był doskonałą okazją do wspólnego świętowania, budowania relacji oraz tworzenia pięknych wspomnień. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie, wspólne zabawy oraz stworzenie dzieciom tak wyjątkowego dnia.
Magdalena Lewandowska
Agata Mazurek
Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach konkursie Kangur Matematyczny 2026
Z radością informujemy, że dnia 10 czerwca 2026 roku zostali nagrodzeni uczniowie, którzy uzyskali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2026.
Kangur Matematyczny to popularny międzynarodowy konkurs, którego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych, logicznego myślenia oraz umiejętności samodzielnego rozwiązywania problemów. Konkurs przeprowadzany jest w kilku kategoriach wiekowych, między innymi: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Uczestnicy rozwiązują zadania o różnym stopniu trudności, wymagające nie tylko wiedzy matematycznej, ale także spostrzegawczości, kreatywności i wytrwałości.
Wyróżnienia otrzymali:
Kategoria Żaczek – klasa 2
Piotr Stasiński, klasa 2a
Michał Wójtowicz, klasa 2d
Kategoria Maluch – klasa 3
Wojciech Bancer, klasa 3c
Jan Wójtowicz, klasa 3b
Kategoria Maluch – klasa 4
Szymon Pietras, klasa 4a
Kategoria Beniamin – klasa 5
Lena Świątkowska, klasa 5c
Kornelia Dziekanowska, klasa 5a
Kategoria Beniamin – klasa 6
Maja Dąbrowska, klasa 6b
Antoni Pruszkowski, klasa 6d
Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczniom! Jesteśmy dumni z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, wytrwałości w rozwijaniu matematycznych pasji oraz wielu kolejnych powodów do radości.
Organizatorzy konkursu:
Anna Chawrylak
Aleksandra Mirosław
MŁODZI NAUKOWCY W AKCJI - sukces naszych uczennic
Uczennica klasy 2b - Aleksandra W. zajęła II miejsce, a Maja K. z klasy 3a otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Projekt zakładki do książki” w temacie „OD REAKTORÓW DO ROBOTÓW – MŁODZI NAUKOWCY W AKCJI”.
Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne prezenty.
Organizatorem konkursu jest Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk w Krakowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
https://www.ifj.edu.pl/aktualnosci/2026/26-06-01/
A.Ambrożkiewicz
A.Ćwiklińska
K.Sieńko
Rocznica egzekucji mieszkańców Podola i Bełżyc
Czasami mijamy miejsca z pozoru zwyczajne, ciche, otulone zielenią, i okazuje się, że stoimy na grobowcu ludzkich marzeń, planów. Wielki dramat kryje w sobie miejsce, gdzie stoi obecnie Pomnik Matki Bożej Partyzanckiej w Bełżycach. W czerwcowy dzień 1944 roku, na tym skrawku naszej ziemi, hitlerowcy dokonali egzekucji 23 mieszkańców Podola i Bełżyc. Tamci mężczyźni, których brutalnie wyrwano z bezpiecznych domów i bestialsko zamordowano, mieli plany na przyszłość, ojcowskie nadzieje i niedokończone rozmowy….
Patrząc na kamienny obelisk pośród drzew i zbiorową mogiłę na cmentarzu w Bełżycach, nie doświadczamy jedynie historii zapisanej na pomnikach. Oddajemy hołd poległym, pamiętając jak cienka bywa granica między dobrem a złem. Zwłaszcza kiedy opadną czerwcowe, rocznicowe kwiaty, a znicze powoli zgasną.
W tym roku przypada 82. rocznica tragicznych wydarzeń, które na zawsze zapisały się w historii naszej lokalnej społeczności. Przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz organizacji kombatanckich, grupy rekonstrukcyjne i licznie zgromadzeni mieszkańcy upamiętnili tamte chwile i oddali hołd poległym.
Ewa Pietrzyk
Urszula Sobiepan
Ewelina Gajowiak
Anna Wójtowicz
Andrzej Pietraś
Wycieczka klas 8 do Zakopanego
W dniach 2-3 czerwca uczniowie klas 8 wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Podczas wyjść do Doliny Strążyskiej i wodospadu Siklawica oraz do Doliny Kościeliskiej, mieli okazję obserwować życie przyrody w Tatrach późną wiosną, dynamiczne zmiany pogody w górach, a także pobyć ze sobą w okolicznościach innych niż sale lekcyjne i szkolne korytarze. Pogoda i humory dopisały!
Renata Krasula
Urszula Pawłowska
Andrzej Pietraś
Wyjazd klasy 5b z okazji Dnia Dziecka
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 5b wybrali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem programu była wizyta w Laser City, gdzie dzieci rywalizowały w grach zespołowych i indywidualnych. Kolejną atrakcję stanowił seans w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film „Drzewo magii”. Na zakończenie wszyscy udali się do restauracji McDonald’s. Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę, dopisała zarówno pogoda, jak i humory uczestników.
Agata Skurska
Projekt eTwinning „Smart Bites Zero Waste” - podsumowanie
W mijającym roku szkolnym klasa 8b brała udział w międzynarodowym projekcie eTwinning mającym zwrócić uwagę na ogromne ilości marnowanego i wyrzucanego jedzenia. Wspólnie z parterami z Hiszpanii, Grecji i Turcji, uczniowie szukali pomysłów i sposobów na minimalizowanie marnotrawstwa produktów spożywczych. Odbyli 3 spotkania online, przedstawiali siebie i swoje zainteresowania, wymyślali logo projektu, wyszukiwali globalne i lokalne inicjatywy przeciwdziałające marnowaniu żywności, poszukiwali przepisów na dania wykorzystujące produkty z krótkim terminem ważności albo takie, które zostały z obiadu.
Skanując kody QR możecie dowiedzieć się co można zrobić z produktów, które zostały nam „z wczoraj” albo poznać inicjatywy takie jak „Too Good To Go” „czy FoodBag”. Kody zaprowadzą Was do prezentacji i plakatów opracowanych przez międzynarodowe grupy.
Zachęcamy do zapoznania się z efektami wspólnej pracy, refleksji nad nawykami konsumpcyjnymi i do wdrożenia w życie uczniowskich pomysłów.
Urszula Pawłowska
Najlepsi Angliści i Germaniści 2026
Już od wielu lat, na przełomie maja i czerwca odbywa się w naszej szkole konkurs językowy „Najlepsi Angliści i Germaniści”. Uczniowie rywalizują w kategoriach wiekowych. W bieżącym roku szkolnym laureatkami i laureatami konkursu zostali:
Najlepszy Anglista Klas Czwartych – Szymon Smoleń kl. 4b
Najlepsza Anglistka Klas Piątych – Natalia Gilla kl. 5c
Najlepsza Anglistka Klas Szóstych – Hanna Walczak kl. 6d
Najlepszy Anglista Klas Siódmych – Błażej Kulig kl. 7a
Najlepszy Anglista Klas Ósmych – Mateusz Bogusz kl. 8c
Najlepsza Germanistka Klas Siódmych – Iga Stępniewska kl.7a
Najlepsza Germanistka Klas Ósmych – Natalia Plewik kl. 8c
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Nauczycielki języków obcych



















