SZTUKA NOTAN ORAZ POP-ART NA LEKCJACH PLASTYKI

Uczniowie klasy Va oraz Vb na zajęciach plastycznych wykonywali prace posługując się japońską sztuką  o nazwie notan. Jest to koncepcja artystyczna polegająca na tworzeniu obrazu przez rozmieszczenie na nim jasnych i ciemnych elementów na zasadzie lustrzanego odbicia.

Natomiast klasa VIIb tworzyła prace plastyczne zaliczane do kierunku pop-art, charakteryzujące się wyrazistym konturem oraz kontrastowymi barwami.

Te pozornie trudne do zastosowania techniki, w praktyce okazały się dla uczniów nie tylko łatwe, ale i interesujące.

Zapraszam do obejrzenia uczniowskich prac.

Zdjęcia>>

Dorota Nowak