Aktualności
ZAJĘCIA KULINARNE W KLASACH 4
Uczniowie klas 4 w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej przygotowywali zdrowe posiłki, których skład był zgodny z „talerzem zdrowego żywienia”.
Podczas lekcji zostały przypomniane zasady zdrowego żywienia. Zwrócono uwagę na to, że duża ilość spożywanego cukru wpływa negatywnie na nasze zdrowie oraz podano, których produktów powinno być na naszym talerzu najwięcej.
Z przyniesionych przez uczniów warzyw i owoców powstały zdrowe i kolorowe sałatki. Na koniec zajęć uczniowie degustowali przygotowane przez siebie posiłki.
Aneta Żydek
Wyróżnienia w ,,Konkursie kolęd i piosenek świątecznych”
W grudniu MDK ogłosiła konkurs kolęd i piosenek świątecznych. Klasa II b przesłała 4 nagrania .
Zostaliśmy wyróżnieni za wykonanie dwóch utworów: ,,Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi ” i pastorałki ,, Od serca do ucha”. Wyróżniona została też uczennica naszej klasy Ola, która wykonała solo ,,Pastorałkę prosto z nieba”.
Podsumowanie konkursu odbyło się 6 stycznia 2026 r. w sali kominkowej naszej parafii.
A.Ambrożkiewicz
K.Bożym
BOŻE NARODZENIE W JEDYNCE
Jasełka to tradycyjne bożonarodzeniowe widowiska sceniczne opowiadające o narodzinach Jezusa. W tym roku, w naszej szkole, miały one wyjątkowy charakter. W cieniu światła, w prostych obrazach, uczniowie klasy VI d przedstawili wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, które do dziś niosą nadzieję i radość.
Uczniowie klasy 4 c przygotowali wzruszający taniec z lampionami. To uroczysty, świąteczny występ łączący magiczny blask lampionów z melodią kolędy „Noel”, co po francusku znaczy Boże Narodzenie. Symbolizuje światło i nadzieję, rozświetla mrok i przedstawia powitanie Dzieciątka Jezus, tworząc wzruszająca atmosferę cudu narodzin.
Czas Świąt Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku przepełniony ciepłem, radością i miłością, to także okazja do wspólnego kolędowania. W naszej szkole odbyło się przedświąteczne spotkanie społeczności szkolnej, rodziców i zaproszonych gości. Wspólnie zaśpiewaliśmy najsłynniejsze kolędy.
Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie przepięknej uroczystości. Nie zapomniała także o ciepłych słowach i pięknych życzeniach, które skierowała do zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Jasełka
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Wiąże się z nim wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji narodzin Jezusa zwanych Jasełkami. 17 grudnia uczniowie klas Ic i Id przedstawili Jasełka dla kolegów, nauczycieli i rodziców. Występ najmłodszych uczniów naszej szkoły oraz wspólne kolędowanie wprowadziły uczestników w klimat zbliżających się świąt.
Anna Marcewicz
Katarzyna Zygo
Irena Żydek
ŚWIETLICOWY KONCERT KOLĘD
15 grudnia, na małej sali gimnastycznej, gościliśmy uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej im. Henryka Wieniawskiego w Bełżycach wraz z dyrektor szkoły panią Moniką Tokarczyk. Świetliczaki wysłuchały koncertu w wykonaniu uczniów klasy fortepianu, wiolonczeli, klarnetu, fletu, skrzypiec i perkusji. Wszystkie dzieci chętnie włączały się do śpiewu znanych kolęd i z uwagą słuchały nieznanych im jeszcze utworów świątecznych. Miały także okazję obejrzeć profesjonalne instrumenty. Cały koncert przeniósł nas w atmosferę świątecznej radości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom i Pani Dyrektor Monice Tokarczyk!
Urszula Widelska
Wszyscy wszystkim ślą życzenia….
15 grudnia uczniowie klas 2 b i 3 a, w ramach innowacji ,,Inni, ale tacy sami”, własnoręcznie wykonali kartki świąteczne dla podopiecznych Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Bełżycach. Dzieci wraz z paniami nauczycielkami osobiście wręczyły przygotowane życzenia.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100066471909350
A. Ambrożkiewicz
A. Ćwiklińska
K. Sieńko
Warsztaty świąteczne w klasie 2 a
18 grudnia w klasie 2 a odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne, w których uczestniczyli uczniowie wraz ze swoimi bliskimi. Spotkanie miało świąteczny charakter. Dzieci wspólnie z rodzinami przygotowały dekoracje rozwijając swoją kreatywność. Warsztaty były okazją do integracji i wprowadzenia atmosfery zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
A.Siedlecka
Grudzień w 3b
Uczniowie klasy 3b odliczali dni do Świąt Bożego Narodzenia, wykonując zadania z kalendarza adwentowego. Był to czas ubierania choinki, spotkania z Mikołajem, przygotowania paczki dla dzieci z Domu Dziecka, warsztatów z p. Dorotą z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach, wigilii klasowej, ozdabiania pierniczków i śpiewania kolęd.
Wioletta Rzezak-Wesołowska
Beata Zięba




















