Aktualności
Lekcja o cyberbezpieczeństwie
Uczniowie klasy 5d wcielili się w rolę nauczycieli i przygotowali ciekawe zajęcia dla swoich kolegów i koleżanek z klas młodszych. Dzieci opracowały prezentacje multimedialne, krótkie filmiki oraz interaktywne quizy dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
Uczniowie opowiadali między innymi o silnych hasłach, ochronie danych osobowych oraz zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w sieci. Przygotowane materiały były bardzo pomysłowe i angażujące, dzięki czemu wszyscy chętnie uczestniczyli w lekcji. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się quizy sprawdzające wiedzę oraz filmiki pokazujące, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w Internecie.
Lekcja była nie tylko ciekawa, ale również bardzo pouczająca. Uczniowie pokazali, że potrafią współpracować, dzielić się wiedzą i w kreatywny sposób przekazywać ważne informacje dotyczące cyberbezpieczeństwa.
Anna Ambrożkiewicz, Katarzyna Sieńko, Aleksandra Mirosław, Beata Zięba, Wioletta Rzezak- Wesołowska
Wycieczka do Warszawy
7 maja uczniowie klasy 2a i 2c udali się na wycieczkę do Warszawy. Podczas pobytu zwiedzili PGE Narodowy, gdzie poznali kulisy funkcjonowania stadionu. Odwiedzili także Centrum Nauki Kopernik oraz planetarium, uczestnicząc w innowacyjnych pokazach o nauce i kosmosie. Zwieńczeniem wyjazdu był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Dzieci podziwiały zabytki i wyjątkową atmosferę stolicy. Wycieczka była pełna wrażeń i nowych doświadczeń.
A. Siedlecka
D. Niewczas
A. Mazurek
P. Janik
Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej w grupie 0b
W ostatnim czasie w grupie 0b zostały zorganizowane warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził Pana Andrzej Mazurek. Celem zajęć było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami udzielania pomocy osobom poszkodowanym oraz kształtowanie właściwych postaw w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia. Nasz gość omówił zasady wzywania pomocy, przypomniał numery alarmowe oraz sposoby postępowania w nagłych sytuacjach. Dzieci podczas zajęć praktycznych z wielkim zaangażowaniem uczyły się zakładania opatrunków, usztywniania kończyn oraz samodzielnie ćwiczyły elementy resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie.
Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za poświęcony czas i przygotowanie ciekawych zajęć, dzięki którym dzieci zdobyły nie tylko wiedzę, ale również umiejętności, mogące okazać się niezwykle ważne w codziennym życiu.
Wychowawcy grupy 0b
XVIII PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ „PIOSENKAW PRZYRODZIE”
14 maja dwie uczennice naszej szkoły: Danusia Spryszak z grupy 0b i Aleksandra Gołaś z grupy 0d wzięły udział w corocznym Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Piosenka w przyrodzie”, organizowanym przez Przedszkole nr 1 im. Janusza Korczaka w Bełżycach. Dziewczynki zaprezentowały utwór „Ziemia-wyspa zielona”. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, dyplomy i statuetki, a zwieńczeniem występów był słodki poczęstunek. Była to fantastyczna przygoda i okazja, aby zaprezentować rodzące się talenty z naszej placówki.
Klaudia Majewska, Beata Jęczeń,
Katarzyna Toruń, Iwona Kowalczyk
Ochronny parasol praw dziecka
Każde dziecko ma swoje prawa – niezależnie od wieku, wyglądu, pochodzenia czy zainteresowań. Prawa dziecka są jak ochronny parasol, który daje bezpieczeństwo, wsparcie i poczucie, że każdy młody człowiek jest ważny i szanowany. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej z kl.1b, 1d i 3b mieli możliwość wykonać „ochronny parasol” ze swoimi prawami na warsztatach psychologicznych poprowadzonych przez szkolną psycholog - Panią Ewą. Ważnym elementem zajęć było budowanie poczucia własnej wartości i odwagi do mówienia o swoich uczuciach. Dziecko, które zna swoje prawa, łatwiej potrafi poprosić o pomoc i reagować w trudnych sytuacjach.
Ewa Sieńko, Anna Mazurek, Andrzej Mazurek
WARSZTATY PATRIOTYCZNE W KLASIE Id
W klasie Id mieliśmy zaszczyt gościć Panią Paulinę Pietrzak – bibliotekarkę z Miejsko –Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach oraz mamę jednej z naszych uczennic. Spotkanie było niezwykle wartościową lekcją patriotyzmu i historii, a przygotowane przez naszego gościa warsztaty wprowadziły uczniów w tematykę świąt narodowych: Święta Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Pani Paulina w ciekawy i angażujący sposób przybliżyła uczniom najważniejsze wydarzenia historyczne związane z tymi świętami. Opowiedziała również o wybitnych postaciach, które odegrały ważną rolę w historii naszego kraju. Dzięki licznym ciekawostkom i rozmowom dzieci mogły lepiej zrozumieć znaczenie narodowych symboli oraz wartości patriotycznych.
Na zakończenie zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kokardy patriotyczne, rozwijając swoją kreatywność i utrwalając zdobytą wiedzę o symbolach narodowych. Serdecznie dziękujemy Pani Paulinie za poświęcony czas, zaangażowanie oraz inspirującą lekcję patriotyzmu.
Anna Marcewicz
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY NA PROJEKT BIŻUTERII PATRIOTYCZNEJ JUŻ ROZSTRZYGNIĘTY!!!
Z przyjemnością ogłaszamy laureatów szkolnego konkursu plastycznego na projekt biżuterii patriotycznej:
Klasy 0 - III
Anita Dobrowolska, Gabriela Mazurkiewicz, Kuba Krupa gr. 0a
Otylia Piłat gr. 0b
Miłosz Zięba, Zofia Niemczuk, Michał Jęczeń gr. Oc
Wiktoria Zawadzka, Michalina Och kl. I a
Zuzanna Paluch kl. Ic
Krzysztof Wójtowicz kl. Id
Krystian Stolarski, Aleksandra Wolak kl. IIb
Agata Plewik, Iza Zawadzka kl. IIc
Nadia Biegalska, Maja Kamińska, Weronika Madej kl. IIIa
Klasy IV – VIII
Aleksandra Banach, Maja Lewandowska kl. IVa
Dominik Zięba, Daria Złocka kl. V a
Maja Wójtowicz kl. Vb
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział. Zachęcamy także do udziału w innych konkursach bibliotecznych.
Bibliotekarki,
Piotr Ćwikliński



















