Aktualności
JUBILEUSZ 20-lecia
„Śpiewająca Polska” to ogólnopolski program edukacji chóralnej, prowadzony przez Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Rozpoczął działalność w 2006 roku i jest jedną z największych inicjatyw chóralnych w Polsce. Celem programu jest rozwój chórów dziecięcych i młodzieżowych w szkołach oraz placówkach oświatowych. W projekcie uczestniczy ponad 200 chórów z całego kraju, a każdego roku odbywają się dziesiątki koncertów, warsztatów i konkursów. Region Lubelski jest jednym z najprężniej działających ośrodków – aktualnie funkcjonują w nim 32 chóry z Lublina i województwa lubelskiego. To ogromna społeczność, która od lat buduje kulturę muzyczną Lubelszczyzny. W koncercie jubileuszowym w sobotę, 23 maja 2026 wzięły udział także nasze szkole chóry: Gaudium i Gaudeamus.
OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „KSIĄŻKA O KAŻDEJ PORZE ROKU” W KLASIE I d ZOSTAŁ ZREALIZOWANY!
Pod koniec maja, w klasie Id zostało zrealizowane ostatnie zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Książka o każdej porze roku”. Tym razem zajęcia czytelniczo – plastyczne dotyczyły lata. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt.: „Kazio i lato”, na podstawie którego zostały omówione zmiany zachodzące w przyrodzie w lecie. Oprócz tego, podczas zajęć zostały przeczytane wiersze autorstwa Zbigniewa Dmitrocy „Owady i kwiaty”. Podsumowaniem zajęć była praca plastyczna – biedronka na rolce papieru.
Dorota Nowak
Anna Marcewicz
Turniej gry Rummikub
25.05.2025 r. w naszej szkole odbył się turniej gry Rummikub, w którym uczestniczyło 15 uczniów. Rozgrywki dostarczyły uczestnikom wielu emocji, uczyły zdrowej rywalizacji i były świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu w miłej atmosferze.
Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni – wyłoniono cztery pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim graczom i dziękujemy za aktywny udział w turnieju.
Iwona Kowalczyk
Agnieszka Piłat
SZTUKA NOTAN ORAZ POP-ART NA LEKCJACH PLASTYKI
Uczniowie klasy Va oraz Vb na zajęciach plastycznych wykonywali prace posługując się japońską sztuką o nazwie notan. Jest to koncepcja artystyczna polegająca na tworzeniu obrazu przez rozmieszczenie na nim jasnych i ciemnych elementów na zasadzie lustrzanego odbicia.
Natomiast klasa VIIb tworzyła prace plastyczne zaliczane do kierunku pop-art, charakteryzujące się wyrazistym konturem oraz kontrastowymi barwami.
Te pozornie trudne do zastosowania techniki, w praktyce okazały się dla uczniów nie tylko łatwe, ale i interesujące.
Zapraszam do obejrzenia uczniowskich prac.
Dorota Nowak



















