Świetlica
Weterynarz w świetlicy
Pod koniec marca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z weterynarzem, który opowiadał dzieciom o swojej pracy. Nasz gość Pani Anna – weterynarz z przychodni dla zwierząt w Strzeszkowicach Dużych opowiadała dzieciom o codziennych obowiązkach, takich jak badanie zwierząt, wykonywanie szczepień oraz udzielanie pomocy w nagłych przypadkach. Grupa uczniów z klasy 1b dowiedziała się również, jak ważna jest odpowiedzialność właścicieli za zdrowie swoich pupili oraz jak należy prawidłowo dbać o zwierzęta domowe. Dużą atrakcją spotkania była możliwość zadawania pytań. Pani Anna cierpliwie na nie odpowiadała, dzieląc się swoimi doświadczeniami i ciekawostkami. Każdy z uczestników otrzymał symboliczny upominek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Była to nie tylko interesująca lekcja, ale także inspiracja dla tych, którzy w przyszłości chcieliby pomagać zwierzętom.
Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za cenne informacje i poświęcony czas.
Anna Mazurek
WIELKANOCNE WARSZTATY
Niedziela palmowa to dobra okazja do powrotu do tradycji samodzielnego przygotowania palmy wielkanocnej. Na zajęciach świetlicowych, chętni uczniowie z klas 2c i 2d, pod czujnym okiem zaproszonego gościa - florystki - pani Krystyny Fryc, wykonywali palmy. Wspaniałe doświadczenie, doskonała zabawa i satysfakcja to uczucia, które towarzyszyły dzieciom podczas spotkania z panią Krysią. Efektem warsztatów są palmy, które dzieci zaniosą w niedzielę do kościoła.
Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie za przekazywanie polskich tradycji i poprowadzenie warsztatów.
Urszula Widelska
Dzień Gofra 2026
WARSZTATY WIOSENNE
Choć kalendarzowa wiosna jeszcze do nas nie zawitała, w świetlicy szkolnej powiał zdecydowanie wiosenny wietrzyk. Z okazji Dnia Kobiet świetliczaki z klas 2 wyczarowały kolorowe kwiaty i motyle, które ozdobiły wystawkę świetlicową. Te „wiosenne warsztaty” poprowadziła pani Dorota Chudzik z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach.
Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzone zajęcia.
Urszula Widelska
Ogólnopolski Dzień Dentysty
5 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dentysty. Z tej okazji w świetlicy gościliśmy szkolną stomatolog – dr Justynę oraz asystentkę stomatologiczną. Pani dentystka poprowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące higieny, profilaktyki i anatomii jamy ustnej. Chętni uczniowie z klasy 1b i 3c szczotkowali zęby wykorzystując specjalny model dentystyczny. Ponadto dzieci wypełniały tematyczne karty pracy oraz tzw. sudoku. Podsumowaniem zajęć był quiz z wiedzy stomatologicznej.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawe i kształcące zajęcia.
Anna Mazurek
Andrzej Mazurek
O bezpieczeństwie w sieci
W minionym tygodniu na zajęciach świetlicowych w klasie 2c i 2d gościliśmy kolegów z klasy 8a: Szymona Pietrasia, Mateusza Rachwała i Błażeja Flisa. Chłopcy przybliżyli świetliczakom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały starszych kolegów, dopytując o szczegóły. Ósmoklasiści pokazali m.in. jak stworzyć bezpieczne hasło, co zrobić w różnych niepewnych sytuacjach, do kogo zwrócić się o pomoc. Zapoznali młodszych kolegów również ze stroną internetową, na której można obejrzeć wartościowe filmy związane z bezpieczeństwem w sieci. Na koniec wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w konstrukcjach z klocków Lego.
Serdecznie dziękuję chłopcom z klasy 8a za przygotowanie prezentacji i przekazanie cennych informacji młodszym kolegom.
Urszula Widelska
Konkurs Świetlicowy: „Polskie przysłowia w wyobraźni dzieci”
- Przekazywanie wartości i dziedzictwa kulturowego (przysłów) młodemu pokoleniu,
- Rozwijanie uzdolnień plastycznych i rozbudzanie twórczej wyobraźni,
- Promowanie talentów plastycznych dzieci.
2. Zasady uczestnictwa:
- Konkurs skierowany jest do uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicy szkolnej oraz pozostałych uczniów z oddziałów 1-3. Prace oceniane będą w jednej, wspólnej kategorii wiekowej.
- Technika pracy: dowolna, płaska – prace należy wykonać na kartce formatu A3 lub A4, zalecane prace na kartkach z bloku technicznego.
- Na odwrocie pracy konkursowej należy umieścić dane wykonawcy (imię, nazwisko, klasa autora) oraz dużymi literami przysłowie, które jest obrazowane.
- Prace należy dostarczyć do dnia 20.04.2026 r. (poniedziałek), do wychowawców świetlicy szkolnej, p. Urszuli Widelskiej lub p. Anny Mazurek.
3. Kryteria oceny :
- Zgodność z tematem,
- Estetyka wykonania pracy,
- Kreatywność.
4. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody:
- Wszyscy uczniowie otrzymają pochwały za udział w konkursie,
- Laureaci I, II i III miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe,
- Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w terminie wyznaczonym przez organizatorów.
Organizatorzy :
- Urszula Widelska, Anna Mazurek - nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!
Warsztaty czytelniczo – plastyczne z okazji Dnia Kobiet
Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczniowie klasy 1d wzięli udział w warsztatach czytelniczo – plastycznych prowadzonych przez p. Paulinę Pietrzak z MGBP w Bełżycach. Dzieci robiły papierowe kwiaty - tulipany w kształcie serc. Każda praca była wykonana z dużym zaangażowaniem i starannością.
Agata Skurska
Styczeń, luty w świetlicy
Styczeń i luty to miesiące, w których odbyły się różne ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć arteterapii dzieci tworzyły obrazy przy dźwiękach muzyki, wyrażając nimi to co czują, co „mówi” im muzyka. Wychodziliśmy na spacery i przygotowywaliśmy laurki dla naszych kochanych babć i dziadków z okazji ich święta. Obejrzeliśmy wystawę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, prowadziliśmy dyskusję na temat hejtu. Świetliczaki malowały maski na bal karnawałowy. Jednak najwięcej „zamieszania” wywołały Walentynki. Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w życiu, toczyły się więc rozmowy kogo i dlaczego kochamy, czy można żyć bez miłości. Dzieci przygotowały mnóstwo kartek walentynkowych dla swoich bliskich, serduszka origami i maleńkie misie z gąbek kuchennych. Najważniejsze, że sprawiło im to wiele radości i satysfakcji.
Urszula Widelska
Dzień Babci i Dziadka w świetlicy
Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej z klasy 1d wzięła udział w warsztatach tematycznych. Nasz gość - Pani Paulina Pietrzak z Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach przeczytała opowiadanie pt. „Ja i mój dziadek”, a następnie książkę z serii: Bluey pt. „Babunie”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały piękne kartki z życzeniami dla swoich Seniorów.
Anna Mazurek



















