Świetlica

Weterynarz w świetlicy

Pod koniec marca w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z weterynarzem, który opowiadał dzieciom o swojej pracy. Nasz gość Pani Anna – weterynarz z przychodni dla zwierząt w Strzeszkowicach Dużych opowiadała  dzieciom o codziennych obowiązkach, takich jak badanie zwierząt, wykonywanie szczepień oraz udzielanie pomocy w nagłych przypadkach. Grupa uczniów z klasy 1b dowiedziała się również, jak ważna jest odpowiedzialność właścicieli za zdrowie swoich pupili oraz jak należy prawidłowo dbać o zwierzęta domowe. Dużą atrakcją spotkania była możliwość zadawania pytań. Pani Anna cierpliwie na nie odpowiadała, dzieląc się swoimi doświadczeniami i ciekawostkami. Każdy z uczestników otrzymał symboliczny upominek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Była to nie tylko interesująca lekcja, ale także inspiracja dla tych, którzy w przyszłości chcieliby pomagać zwierzętom.

Bardzo dziękujemy naszemu gościowi za cenne informacje i poświęcony czas.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek

WIELKANOCNE WARSZTATY

Niedziela palmowa to dobra okazja do powrotu do tradycji samodzielnego przygotowania palmy wielkanocnej. Na zajęciach świetlicowych, chętni uczniowie z klas 2c i 2d, pod czujnym okiem zaproszonego gościa -  florystki - pani Krystyny Fryc, wykonywali palmy. Wspaniałe doświadczenie, doskonała zabawa i satysfakcja to uczucia, które towarzyszyły dzieciom podczas spotkania z panią Krysią. Efektem warsztatów są palmy, które dzieci zaniosą w niedzielę do kościoła.

Serdecznie dziękujemy Pani Krystynie za przekazywanie polskich tradycji i poprowadzenie warsztatów.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Dzień Gofra 2026

25 marca, z okazji Międzynarodowego Dnia Gofra, uczniowie klasy 1b wzięli udział w nietypowych zajęciach świetlicowych, podczas których przygotowywali te pyszne przekąski. Zajęcia sprawiły dzieciom dużo radości,  a słodki zapach gofrów rozchodził się po całym korytarzu.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

WARSZTATY WIOSENNE

Choć kalendarzowa wiosna jeszcze do nas nie zawitała, w świetlicy szkolnej powiał zdecydowanie wiosenny wietrzyk. Z okazji Dnia Kobiet świetliczaki z klas 2 wyczarowały kolorowe kwiaty i motyle, które ozdobiły wystawkę świetlicową. Te „wiosenne warsztaty” poprowadziła pani Dorota Chudzik z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach.

Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzone zajęcia.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Ogólnopolski Dzień Dentysty

5 marca obchodzimy Ogólnopolski Dzień Dentysty. Z tej okazji w świetlicy gościliśmy szkolną stomatolog – dr Justynę oraz asystentkę stomatologiczną. Pani dentystka poprowadziła zajęcia edukacyjne dotyczące higieny, profilaktyki i anatomii jamy ustnej. Chętni uczniowie z klasy 1b i 3c szczotkowali zęby wykorzystując specjalny model dentystyczny. Ponadto dzieci wypełniały tematyczne karty pracy oraz tzw. sudoku. Podsumowaniem zajęć był quiz z wiedzy stomatologicznej.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za ciekawe i kształcące zajęcia.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek
Andrzej Mazurek

O bezpieczeństwie w sieci

W minionym tygodniu na zajęciach świetlicowych w klasie 2c i 2d gościliśmy kolegów z klasy 8a: Szymona Pietrasia, Mateusza Rachwała i Błażeja Flisa. Chłopcy przybliżyli świetliczakom podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące w sieci. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały starszych kolegów, dopytując o szczegóły. Ósmoklasiści pokazali m.in. jak stworzyć bezpieczne hasło, co zrobić w różnych niepewnych sytuacjach, do kogo zwrócić się o pomoc. Zapoznali młodszych kolegów również ze stroną internetową, na której można obejrzeć wartościowe filmy związane z bezpieczeństwem w sieci. Na koniec wszyscy mieli okazję spróbować swoich sił w konstrukcjach z klocków Lego.

Serdecznie dziękuję chłopcom z klasy 8a za przygotowanie prezentacji i przekazanie cennych informacji młodszym kolegom.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Konkurs Świetlicowy: „Polskie przysłowia w wyobraźni dzieci”

Konkurs swietlicowy20261. Cele konkursu:

  • Przekazywanie wartości i dziedzictwa kulturowego (przysłów) młodemu pokoleniu,
  • Rozwijanie uzdolnień plastycznych i rozbudzanie twórczej wyobraźni,
  • Promowanie talentów plastycznych dzieci.

2. Zasady uczestnictwa:

  • Konkurs skierowany jest do uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicy szkolnej oraz pozostałych uczniów z oddziałów 1-3. Prace oceniane będą w jednej, wspólnej kategorii wiekowej.
  • Technika pracy: dowolna, płaska – prace należy wykonać na kartce formatu A3 lub A4, zalecane prace na kartkach z bloku technicznego.
  • Na odwrocie pracy konkursowej należy umieścić dane wykonawcy (imię, nazwisko, klasa autora) oraz dużymi literami przysłowie, które jest obrazowane.
  • Prace należy dostarczyć do dnia 20.04.2026 r. (poniedziałek), do wychowawców świetlicy szkolnej, p. Urszuli Widelskiej lub p. Anny Mazurek.

3. Kryteria oceny :

  • Zgodność z tematem,
  • Estetyka wykonania pracy,
  • Kreatywność.

4. Rozstrzygnięcie konkursu i nagrody:

  • Wszyscy uczniowie otrzymają pochwały za udział w konkursie,
  • Laureaci I, II i III miejsca otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe,
  • Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi w terminie wyznaczonym przez organizatorów.

 Organizatorzy :

  • Urszula Widelska, Anna Mazurek - nauczyciele w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !!!

Warsztaty czytelniczo – plastyczne z okazji Dnia Kobiet

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, uczniowie klasy 1d wzięli udział w warsztatach czytelniczo – plastycznych prowadzonych przez p. Paulinę Pietrzak z MGBP w Bełżycach. Dzieci robiły papierowe kwiaty -  tulipany w kształcie serc. Każda praca była wykonana z dużym zaangażowaniem i starannością.

Zdjęcia>>

Agata Skurska

Styczeń, luty w świetlicy

Styczeń i luty to miesiące, w których odbyły się różne ciekawe zajęcia w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć arteterapii dzieci tworzyły obrazy przy dźwiękach muzyki, wyrażając nimi to co czują, co „mówi” im muzyka. Wychodziliśmy na spacery i przygotowywaliśmy laurki dla naszych kochanych babć i dziadków z okazji ich święta. Obejrzeliśmy wystawę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, prowadziliśmy dyskusję na temat hejtu. Świetliczaki malowały maski na bal karnawałowy. Jednak najwięcej „zamieszania” wywołały Walentynki. Miłość to jedno z najważniejszych uczuć w życiu, toczyły się więc rozmowy kogo i dlaczego kochamy, czy można żyć bez miłości. Dzieci przygotowały mnóstwo kartek walentynkowych dla swoich bliskich, serduszka origami i maleńkie misie z gąbek kuchennych. Najważniejsze, że sprawiło im to wiele radości i satysfakcji.

Zdjęcia>>

Urszula Widelska

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy

Z okazji Dnia Babci i Dziadka grupa uczniów uczęszczających  do świetlicy szkolnej z klasy  1d wzięła udział w warsztatach tematycznych. Nasz gość - Pani Paulina Pietrzak z Miejsko -Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach przeczytała opowiadanie pt. „Ja i mój dziadek”, a  następnie  książkę z serii: Bluey pt. „Babunie”. Po wysłuchaniu dzieci wykonały piękne kartki z życzeniami dla swoich Seniorów.

Zdjęcia>>

Anna Mazurek