Pedagog

Klasa o najwyższej frekwencji w MARCU (kl. IV-VIII)

Zgodnie z regulaminem zawartym
Programie podnoszenia frekwencji
w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II
w Bełżycach w kl. IV-VIII,

 klasa, która zdobyła najwyższą frekwencję w danym miesiącu, ma prawo do „szczęśliwej karty” tzn. od dnia wolnego od pytania i niezapowiedzianych kartkówek.

Klasa, która zdobyła w MARCU najwyższą frekwencję,
to klasa VI „b” (92,02%).

Gratulujemy!

,,eMOCje w GŁOWIE” - cykl zajęć psychoedukacyjnych w III „d”

W marcu, w ramach realizacji działań profilaktycznych szkoły, uczniowie klasy III „d” brali  udział w projekcie UNICEF pn. „eMOCje w GŁOWIE”.

Projekt zwraca uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Celem akcji UNICEF Polska „eMOCje W GŁOWIE” jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać. 

W ramach owego projektu pedagog szkolny p. A. Dyguś przeprowadziła cykl trzech zajęć metodą pytań i doświadczeń. Najważniejszymi założeniami było rozbudzanie u dzieci ciekawości, która wzmaga chęć do poznawania inspirującego świata nauki i odkrywania własnych pasji. Uczniowie poznali podstawowe emocje: radość, złość, smutek, strach. Nauczyli się opowiadać o własnych przeżyciach i nazywać emocje, które w danej chwili odczuwają. Dowiedzieli się jak, zachowuje się ciało człowieka, gdy jest on np. smutny i jak poradzić sobie z emocjami, które nas przytłaczają…

W zajęciach podsumowującymi projekt trzeciaki brały udział w wielu grupowych zabawach, scenkach dramatycznych, zabawach muzycznych, które pokazały im, jak ważne jest wzajemne zaufanie, współpraca i wsparcie, a grą na bum bum rurkach wyrażały emocje w muzyce.

Zdjęcia>>

A. Dyguś
A. Ambrożkiewicz
K. Bożym

Konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia „Trzymaj Formę!”

13 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się I etap szkolny Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia pn.: „Trzymaj Formę!”. Zgodnie z regulaminem Konkursu, I etap został przeprowadzony w formie on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego w dwóch turach.

W etapie szkolnym wzięło udział jedenastu uczniów z klas VI „b”, VII „c” i VIII „a”.

Lista laureatów zostanie ogłoszona do 5 kwietnia br. Trzymamy kciuki, bo pytania były niezmiernie trudne i zaskakujące.

Zdjęcia>>

Koordynatorzy:
Anna Dyguś
Aneta Żydek