Pedagog

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

16 listopada 2023 r., jak co roku o tej porze, w naszej szkole odbyło się spotkanie edukacyjno-informacyjne dla uczniów klas trzecich w ramach ogólnopolskiej akcji policji „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie poprowadził nasz dzielnicowy mł. asp. Wojciech Sito, który przypomniał i usystematyzował wiedzę na temat bezpieczeństwa. Wskazał na sytuacje mogące zagrozić bezpiecznemu poruszaniu się w drodze do szkoły, czy do domu. Pouczył, jak należy się zachowywać, co robić w sytuacjach kryzysowych. Przypomniał o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Uczniowie podczas prelekcji obejrzeli film dydaktyczny nawiązujący do zagadnień bezpieczeństwa.

Zdjęcia>>

Anna Dyguś

14 LISTOPADA - OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY W NASZEJ SZKOLE

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV „a” obejrzeli filmy edukacyjne „Kontroluj cukrzycę, ciesz się życiem”.

Film powstał w ramach kampanii Ministerstwa Zdrowia. Rzetelnie wyjaśnia genezę tej choroby, podsuwa wiele sposobów na radzenie sobie z nią. Film oprócz dogłębnej wiedzy i fachowych rad pokazuje, że każdy chory na cukrzycę może prowadzić normalne życie, cieszyć się nim w stu procentach i odnosić zawodowe sukcesy na każdym polu.

Ponadto w naszej szkole na I piętrze danego budynku gimnazjum, powstała gazetka profilaktyczna z najważniejszymi informacjami o cukrzycy, gazetka pt.: Czy wiesz, ile cukru pijesz i jesz? oraz plakaty kl. VII „c” nt. cukrzycy.

Poniżej znajduje się kilka zdjęć, fotorelacji z naszych działań. Zapraszamy do zapoznania się.

Zdjęcia>>

Anna Dyguś
Aneta Żydek

WYPRAWKA DLA ŻAKA 2023

PCK Wyprawka dla Żaka

POLSKI CZERWONY KRZYŻ

ogłasza, że w dniach od 12.09.2023 r. (wtorek) do 3.10.2023 r. (wtorek) organizowana jest pomoc uczniom pochodzących z rodzin najuboższych pod hasłem „WYPRAWKA DLA ŻAKA”.

Prosimy uczniów naszej szkoły o zbiórkę pomocy szkolnych (plecaki, zeszyty, piórniki, kredki, ołówki, flamastry, itp.)

        Uczniowie otrzymują za przyniesienie darów zapis w dzienniku (pochwała).

 

Dary prosimy składać u wychowawców klas, p. Anny Ambrożkiewicz (sala nr 15),

bądź u pedagoga szkolnego pok. nr 47 (budynek dawnego gimnazjum, II piętro).

Dziękujemy!