#SZKOŁAPAMIĘTA

„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju”

Elżbieta Daniszewska „Zaduszki” [fragm.]

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy. Niestety życie nasze ma swój początek i swój koniec. Tylko od nas zależy, co ocalimy i o czym będziemy pamiętać…
Nawiązując do Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, uczniowie klasy 6 „c” wybrali się wraz z opiekunami  na cmentarz parafialny, aby oddać hołd Żołnierzom Poległym w obronie Naszej Ojczyzny. Stając nad mogiłami pomodliliśmy się w intencji zmarłych oraz zapaliliśmy symboliczny znicz pamięci. Odwiedziliśmy także grób niedawno zmarłego bełżyckiego ks. Prałata Czesława Przecha. Był to dla nas dzień pełen wspomnień, zadumy i refleksji nad tymi, których już nie ma wśród nas.

Dla tych
Którzy odeszli