Wojciech Maciejewski Laureatem Konkursu Kuratoryjnego z matematyki

1682972583263Wojciech Maciejewski, uczeń klasy 8 „d”, został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2022/2023.

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu (zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu najwyższego wyniku), a także są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej).

Konkurs składał się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego.

Na każdym z nich uczestnicy musieli zmierzyć się z zadaniami znacznie wykraczającymi poza program matematyki dla szkoły podstawowej, wymagającymi logicznego myślenia, wyobraźni przestrzennej oraz umiejętności sprawnego i bezbłędnego liczenia

Gratulujemy Wojciechowi sukcesu!

Opiekun: Anna Chawrylak