Biało-czerwony maj

Maj to miesiąc szczególny dla naszej Ojczyzny. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości:

Ø  1 Maja obchodzimy Święto Pracy.

Ø  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest świętem obchodzonym 2 Maja. W tym dniu przypominamy sobie o historii i znaczeniu biało-czerwonej flagi.

Ø  Narodowe Święto Trzeciego Maja to święto państwowe, które jest obchodzone na pamiątkę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3Maja.

W czasie zajęć polonistycznych uczniowie klasy III „ b” czytali i omawiali wiersze o tematyce patriotycznej:

Ø  Cz. Janczarski „Flaga”

Ø  W. Bełza „Polak Mały”

Ø  S. Aleksandrzak „Rocznica”

Ø  M. Arct „Trzeci Maj”

Podczas zajęć plastycznych malowali farbami symbole narodowe. W trakcie zajęć muzycznych słuchali pieśni patriotycznych i śpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Każde z tych zajęć miały na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską.

Wychowawca klasy
Agata Ćwiklińska