TURNIEJ „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Turniej „Z podwórka na stadion” organizowany jest przez Polski Związek Piłki Nożnej od 23 lat. Jest największym w Europie wydarzeniem piłkarskim dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych: 8 lat, 10 lat i 12 lat.

Główne cele turnieju to:

  • dotarcie z ideą GRASSROOTS, czyli piłki dla każdego, bez względu na płeć, rasę, kolor skóry, wiek, zamożność, umiejętności czy sprawność ruchową;
  • popularyzacja idei fair play i wychowanie przez sport;
  • propagowanie zdrowego, aktywnego trybu życia;
  • wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników dla klubów piłkarskich, a następnie młodzieżowych reprezentacji narodowych;
  • propagowanie idei wolontariatu sportowego wśród coraz szerszego grona odbiorców.

Przez cztery dni od 25 do 28 kwietnia odbywały się eliminacje gminne i finały rozgrywek powiatowych we wszystkich kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców. W sumie w zawodach wzięło udział 44 drużyny i około 400 uczestników.

W eliminacjach gminnych chłopcy z naszej szkoły w kategorii wiekowej U-12 i U-10 zajęli I miejsce. Dziewczęta w kategorii wiekowej U-12 zajęły II miejsce.

W finałach powiatowych chłopcy U-12 zajęli III miejsce a chłopcy w kategorii U-10 zajęli I miejsce i awansowali do finałów województwa lubelskiego, które odbyły się w Międzyrzeczu Podlaskim dnia 19 maja.

W finale wojewódzkim nasza drużyna ostatecznie uplasowała się na IX miejscu.

Jak co roku turniej przyniósł wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Zdjęcia>>

Jarosław Górka, Michał Dyguś