PROJEKT EDUKACYJNY „KREDKI DLA AFRYKI” – WSPÓŁPRACA Z FUNDACJĄ ASANTE Z BYDGOSZCZY

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła czynny udział w Szkolnej Akcji Charytatywnej „Kredki dla Afryki”. Zebraliśmy paczkę z przyborami szkolnymi ważącą około 9 kg, która została przekazana dla uczniów do szkoły w Kenii. W miesiącu lutym, Koordynatorka Fundacji – Pani Joanna Kotwicka przeprowadziła bardzo ciekawe zajęcia on-line, w czasie których została zaakcentowana wrażliwość na potrzeby innych ludzi oraz przedstawione zostały warunki życia w kenijskiej szkole. W czerwcu uczniowie z klasy II „a”, II „b” oraz z klas czwartych wykonali kartki z pozdrowieniami dla swoich Przyjaciół z Kenii. Mamy nadzieję, że sprawią im ogromną radość.

Dorota Nowak
Elżbieta Gontarczyk