III miejsce dla Zuzanny Karbowniczek z kl. II „a” w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

W Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Wilczopolu-Kolonii odbyła się piąta edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Mój poetycki zachwyt”Konkurs został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Wójta Gminy Głusk Jacka Anasiewicza i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie. Przystąpiło do niego 10 szkół z województwa lubelskiego - 48 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Atrakcyjne nagrody zasponsorowali: Tajemniczy Przyjaciel Poezji, Urząd Gminy Głusk oraz Rada Rodziców. Rada Rodziców zadbała również o słodki poczęstunek dla gości i uczniów. W skład komisji konkursowej weszli: przewodnicząca Pani Barbara Rzeszutko (Dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej), Pani Anna Grzywaczewska (Dyrektor SZEAS i Radna Powiatu Lubelskiego),  Pan Piotr Wiechnik (pracownik Wydziału Promocji i Wspomagania Edukacji Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej), Pani Grażyna Kłos (wieloletni pracownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej), Pani Jadwiga Szkołut (pracownik Centrum Kultury Gminy Głusk), Pani Alina Sędłak (emerytowany polonista Szkoły Podstawowej w Wilczopolu – Kolonii). Za zorganizowanie konkursu odpowiadały panie: Olga Krzywicka, Jolanta Sawicka i Katarzyna Wójcik.

Naszą szkołę na konkursie reprezentowała Zuzanna Karbowniczek uczennica klasy II „a”. Zuzia została laureatką w/w konkursu zajmując III miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Marcewicz