Europejski Dzień Języków

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Języków, który przypada na 26 września. Dzień ten został ogłoszony przez Radę Europy i ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. To ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości i kulturze.

W tym roku młodsi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swoim starszym kolegom znajomość piosenek w językach obcych: dziewczynki z kl. III „c” zaśpiewały (i zatańczyły) piosenkę „So ein schöner Tag” w języku niemieckim, a uczennice klasy III „b” „Panie Janie” w językach: polskim, francuskim i angielskim.

Widownia zgromadzona w sali gimnastycznej miała okazję zapoznać się z wieloma ciekawostkami dotyczącymi języków europejskich, a przedstawiciele poszczególnych klas spróbowali swoich sił w quizie o językach. Do szybkiego przeprowadzenia quizu wykorzystana została aplikacja Plickers, która za pomocą wydrukowanych kodów QR pozwala na błyskawiczne zebranie odpowiedzi poszczególnych uczniów i podsumowanie ich wyników.

Dziękujemy za wspólne świętowanie i zapraszamy za rok!

Organizatorzy:

Urszula Pawłowska