„Piękna i Bestia”

Uczniowie klasy III „a” i III „b” mieli okazję wybrać się w piękną „podróż” disney’owskiej opowieści. W poniedziałek 23 października zawitaliśmy do Lublina na spektakl muzyczny pt. „Piękna i Bestia” przygotowany przez Teatr Polski Kultura.

Gra aktorów, ciekawa choreografia, piękne stroje i piosenki przeniosły widzów w świat teatru, gdzie można było przeżyć historię o miłości, odwadze, wierności i tym, w czym kryje się prawdziwa wartość człowieka. To bardzo cenne doświadczenie, gdyż udział w takich formach wychowuje dzieci przez sztukę. Poruszane tematy są ważne i przekazują istotne wartości, a także wpływają na kształtowanie postaw młodych ludzi. Historia Pięknej i księcia zamienionego w potwora uświadamia, że nie liczy się wygląd zewnętrzny, lecz dobre serce, bo „najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”.

Ta godzinna wyprawa w świat bajki zapewniła moc niezapomnianych wrażeń.

Elżbieta Gontarczyk
Anna Rzedzicka