Czworonożni policjanci w szkole

28 listopada 2023 r. odbyło się w naszej szkole niecodzienne spotkanie z funkcjonariuszami  Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w towarzystwie dwóch psów policyjnych (Borys - rasy owczarek niemiecki i Antek - owczarek belgijski).

Przewodnicy policyjnych psów opowiadali uczniom klasy I „a” i III „d”, na czym polega praca psów patrolowo-tropiących w policji oraz czym dokładnie się zajmują. Psy wielokrotnie z powodzeniem biorą udział w akcjach poszukiwawczych osób zaginionych, jak i tropią ślady pozostawione przez przestępców. Pod nadzorem swoich przewodników dumnie wykonywały komendy i prezentowały swoje umiejętności, jakimi wykazuje się w codziennej służbie patrolowej. Dzieci z zachwytem przyglądały się umiejętnościom czworonogów.

Funkcjonariusze również przekazali uczniom informacje na temat zasad bezpieczeństwa poruszania się pieszych po drogach, rowerzystów oraz jeżdżących hulajnogami elektrycznymi. Opowiedzieli również na temat hejtu i cyberprzemocy,

który jest teraz powszechnie stosowany. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się także, co to jest przestępstwo, zapoznali się z przykładami przestępstw, za które odpowiada się już powyżej 15 roku życia oraz z przykładami czynów karalnych.

Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu, o czym świadczyły pytania skierowane do gości, a otrzymane odblaski będą przypominały o bezpieczeństwie w zimowe poranki.

Serdecznie dziękujemy policjantom za poświęcony nam czas. Było nam bardzo miło gościć w murach naszej szkoły.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym