Bajkowy świat baletu – „Don Kichot”

12 stycznia uczniowie klasy I „a” i III „d” wybrali się do Lublina. Tam w Centrum Spotkania Kultur obejrzeli niezwykłe przedstawienie taneczno-akrobatyczne przygotowane przez Teatr Tańca GRAWITAN – balet „Don Kichot”. To już drugi taki spektakl – po „Dziadku do orzechów” – gdzie podziwialiśmy dwie uczennice naszej szkoły (Karolinę i Agatę) tańczące na scenie teatru.

Don Kichot to jeden z najpiękniejszych baletów klasycznych, zarówno pod względem kostiumów jak i wspaniałej muzyki. Spektakl w zwięzłej formie zaprezentował najbardziej charakterystyczne elementy pierwowzoru.

Przez 80 minut spędzonych na niezwykłej Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur widzowie zostali przeniesieni do dawnej, barwnej Hiszpanii. Ta podróż, prezentująca kunszt sztuki baletowej 170 tancerzy, została rozbudowana o niespotykane w baletach klasycznych akrobacje. Uczucia i przeżycia bohaterów zaprezentowane zostały językiem ruchu, który w szczególny sposób potrafi wyrazić nawet najgłębsze ludzkie emocje.

Było to niezwykłe przeżycie artystyczne dla nas wszystkich.

Wyjazd był jednym z zadań w realizacji innowacji „Podróże z plecakiem”.

Anna Ambrożkiewicz
Agata Ćwiklińska