TRADYCJE ŚWIĄT WIELKANOCNYCH – LEKCJA BIBLIOTECZNA W KLASIE II „D”

O tym, że Święta Wielkanocne zbliżają się dużymi krokami, zdążyli przekonać się uczniowie z klasy II „d” uczestnicząc w lekcji bibliotecznej związanej ze zwyczajami i tradycjami świątecznymi obchodzonymi w Polsce. Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Wielkanoc” autorstwa Małgorzaty Strzałkowskiej. Poznały także brzmienie słowa „Wielkanoc” w różnych językach obcych. Ponadto, obejrzały prezentację multimedialną zawierającą symbole i zwyczaje wielkanocne. Następnie, na podstawie narządów zmysłów: węchu, smaku i dotyku z zasłoniętymi oczami odgadywały symbole świąteczne znajdujące się w koszyczku wielkanocnym. Oprócz tego, w grupach układały puzzle o tematyce wielkanocnej oraz wykonywały pracę plastyczną z papieru – świątecznego kurczaczka. Na zakończenie zajęć obejrzały tematyczną wystawkę biblioteczną, a także wykonały zdjęcia w wielkanocnej fotobudce. Za czynny udział w zajęciach uczniowie zostali nagrodzeni zakładkami do książek oraz pysznymi żelkami – jajkami. Celem zajęć czytelniczych było rozbudzenie zainteresowania do książek oraz kultywowanie tradycji Świąt Wielkanocnych.

Prezentacja>>

Dorota Nowak