SPRZĄTANIE GMIN Z ZZOKiem 2024

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Dlatego w naszej szkole podejmowano szereg działań związanych z tematyką tego święta. Z tej okazji też już po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji DZIEŃ ZIEMI – Sprzątanie Gminy z ZZOKiem.

Celem tego wydarzenia było zwiększenie świadomości dbania o otaczające nas środowisko lokalne, promowanie postaw ekologicznych u młodego pokolenia oraz odpowiednie segregowanie odpadów komunalnych. Uczniowie i nauczyciele zostali zaopatrzeni w tzw. „niezbędnik ekologa” (tj. rękawiczki i worki na śmieci). W akcji wzięło udział ponad 100 uczniów naszej szkoły – cztery oddziały przedszkolne (kl. 0 „a”, kl. 0 „b”, kl. 0 „c”, kl. 0 „d”) oraz klasa II „c” i VI „c” wraz z opiekunami. Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły, teren wokół bloków mieszkalnych i pobliskich garaży oraz teren wokół stadionu. Podczas akcji dzieci spotkały nowo wybraną Panią Burmistrz Joannę Kaznowską, która zrobiła z dziećmi pamiątkowe zdjęcie.

Zebrane w worki śmieci zostały złożone w wyznaczonych miejscach.

Przypominamy, że w akcji nie chodzi jedynie o to, by sprzątać, ale przede wszystkim o to, by nie śmiecić i poprawnie segregować odpady. Akcja „Sprzątanie gminy z ZZOKiem” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. Każdego dnia mamy wpływ na to, jak wygląda nasza planeta Ziemia – dbajmy o nią najlepiej, jak tylko potrafimy.

Zdjęcia>>

Koordynator akcji– Aneta Żydek
oraz Uczniowie i Wychowawcy klas oddziałów przedszkolnych, klasy II „c” i VI „c”