PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ W II PÓŁROCZU

W drugim półroczu wzięliśmy udział w Gminnym Konkursie Plastycznym na „Bajeczny Wianek Wielkanocny” dla klas I-III pod honorowym patronatem Burmistrza Bełżyc – Pana Ireneusza Łucki – na etapie szkolnym i gminnym.

Ponadto, biblioteka szkolna razem ze świetlicą wzięła udział w Ogólnopolskim Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym: „Moje oczy widzą coś pięknego”, „Moje ulubione zwierzę”, „Makulatura to nie śmieć – Moczary” oraz „Oddaj krew – ratuj życie”.

Oprócz tego, uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Europa i Ja”, w Ogólnopolskiej Akcji „Wymiana pocztówkowa”, w Akcji czytelniczej „Uwalnianie książek” oraz w Projekcie Czytelniczym „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”.

We współpracy z Fundacją Asante z Bydgoszczy „Kredki dla Afryki” przeprowadziliśmy lekcję online dla uczniów – „Kolorowa szkoła w Kenii”.

Przez cały rok szkolny monitorowaliśmy poziom czytelnictwa wśród młodszych uczniów naszej szkoły organizując Całoroczny Konkurs na Najlepszego Czytelnika Roku Szkolnego 2022/2023 – „Czytelnik z pasją”.

Zorganizowaliśmy również Szkolny Konkurs Literacko – Plastyczny – „Kartka z życzeniami dla bibliotekarza”.

Oprócz tego, byliśmy pomysłodawcami bibliotecznych wystawek tematycznych oraz publikacji książkowych: „Rok 2023 – rokiem Aleksandra Fredry”, „Światowy Dzień Kota”, „Dzień Dinozaura”, ”Dzień Kobiet w bibliotece”, „Światowy Dzień Poezji”, „Wielkanoc”, „Rok 2023 – rokiem Mikołaja Kopernika”, „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich”, „Polski Himalaista i Alpinista – Piotr Tomala”, Święta Majowe”, „Dzień bibliotekarza i bibliotek szkolnych”. Opublikowaliśmy prezentację na stronie Szkoły z Okazji Dnia Pisarza – „Pisarze związani z Lubelszczyzną”.

Ponadto, włączyliśmy się w „Światowy Dzień Kota” oraz „Dzień Dinozaura”, organizując tematyczne lekcje biblioteczne.

Wzięliśmy także udział w Akcjach Charytatywnych: „Świece okopowe dla Żołnierzy z Ukrainy”, „Szkolna Akcja dla Podopiecznych z Ośrodka Wsparcia „Pinokio” w Poniatowej.

Zorganizowaliśmy Ogólnopolską Akcję Czytelniczą – „Uwalnianie książek”.

Wraz z klasą II „a” wzięliśmy udział w bibliotecznych warsztatach wielkanocnych oraz z Okazji Dnia Matki we współpracy z Zespołem Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach, ze świetlicą w spotkaniu z fizykiem z Zespołu Szkół im. M. Kopernika, natomiast z klasą II „c” w warsztatach plastycznych z okazji Dnia Kobiet prowadzone przez Panią Urszulą Pioś.

Zorganizowaliśmy wycieczkę na warsztaty czytelnicze do Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie.

W II półroczu współpracowaliśmy z kilkoma instytucjami: MGBiP w Bełżycach (Mobilna Biblioteka dla zerówek, konkursy), Stowarzyszenie „Razem dla Bełżyc” (Tydzień Gier Planszowych), z Fundacją Asante (lekcja online – „Kolorowa Szkoła w Kenii”, z Teatrem Profilaktyczno-Wychowawczym (Przedstawienie „Misja Pisanka”), z Parafią Rzymsko-Katolicką w Bełżycach, z DPS w Matczynie, ze Środowiskowym Ośrodkiem Wsparcia w Poniatowej (Akcje Charytatywne), z Zespołem Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach (zajęcia biblioteczne oraz świetlicowe), a także z Urzędem Miejskim, MDK i SP nr 2 w Bełżycach (konkursy gminne).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć podsumowujących nasze działania.  

Zdjęcia>>      

Dorota Nowak, Agnieszka Piłat