Warsztaty ekologiczno-edukacyjne

W ramach warsztatów ekologiczno-edukacyjnych w świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Aleksandrę Kwiatkowską oraz Panią Grażynę Joachimowicz z Fundacji Inicjatyw Menadżerskich we współpracy z Zakładami Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach.

Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną miały okazję uczestniczyć w tych warsztatach.

Zajęcia miały za zadanie przybliżyć ich uczestnikom nie tylko samo pojęcie ekologii, ale także szeroko rozumiane zagadnienie związane z ochroną środowiska i zachowaniem nacechowanym troską o naturę. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat segregacji odpadów poprzez praktyczne ćwiczenia. Zwiększyli swoją świadomość ekologiczną, a także pobudzili postawy proekologiczne ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących selektywnej zbiórki odpadów.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia i pouczające spotkanie.

Anna Mazurek
Urszula Widelska