NIETYPOWA LEKCJA GEOGRAFII

Fascynująca podróż po kulturach, tradycjach i obyczajach innych państw.

W tym roku uczniowie klas 0 „a”, 0 „b”, 0 „d” i II „d” mieli możliwość przenieść się na chwilę do Omanu, państwa w Azji leżącego na Półwyspie Arabskim oraz Dubaju, największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To wszystko za sprawą doświadczonego podróżnika pana Samuela Kempskiego, który po raz kolejny odwiedził naszą szkołę i z wielką pasją opowiadał o swoich podróżach do odległych zakątków świata.

Wszyscy z zaciekawieniem oglądaliśmy zdjęcia, podziwialiśmy pamiątki i rekwizyty ukazujące codzienne życie mieszkańców Omanu i Dubaju. Pokazywanym przez pana podróżnika fotografiom towarzyszył bogaty opis słowny, zawierający dziesiątki istotnych informacji. Usłyszeliśmy masę ciekawostek, sytuacji, a przede wszystkim przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

„Sprawdziliśmy, ile piasku trzeba wsypać do morza, żeby powstała sztuczna wyspa. Oczywiście nie byle jaka – najlepiej, żeby ją było widać z kosmosu. No i koniecznie w kształcie daktylowej palmy. Weszliśmy na 125 piętro Burj Khalifa – najwyższej obecnie budowli na naszej planecie. Odwiedziliśmy Ski Dubaj – stok narciarski na środku pustyni, a także największy na świecie szpital dla sokołów w Abu Dhabi, gdzie koryguje się dziób, ostrzy pazury, dokleja pióra, albo robi znaczne poważniejsze zabiegi. Wszystko po to, aby szejk mógł zabrać na pustynię swojego pupila gotowego do polowania.”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Katarzyna Zygo
Beata Jęczeń, Ewa Karwowska