Zajęcia z preorientacji zawodowej w klasie III „d”

7 grudnia 2023 r. na zaproszenie p. Katarzyny P. (nauczyciela zawodu) uczniowie klasy III „d” odwiedzili pracownię mechaniczną, fryzjerską i gastronomiczną. Poznali, jak ich starsi koledzy kształcą się, aby zdobyć zawód.

Dzieci miały możliwość poznania zawodów: fryzjer, mechanik samochodowy i kucharz.

• W pracowni fryzjerskiej poznały wyposażenie salonu fryzjerskiego. Każdy mógł usiąść na fotel i oddać swoje włosy w ręce profesjonalistów. Piękne warkocze, kolorowe włosy, doczepiane kosmyki włosów oraz permanentne tatuaże – to efekt pracy przyszłych fryzjerek.
  • Pracownia mechaniki samochodowej to również zajęcia praktyczne: obejrzenie silników samochodowych, możliwość „jazdy” na prototypach samochodów – wszyscy byli bardzo zadowoleni.
  • Na koniec naszego spotkania dzieci zostały poczęstowane przez kucharzy świeżutkimi, bardzo smacznymi naleśnikami.

Bardzo lubimy takie wizyty

Dziękujemy nauczycielom z Zespołu Szkół im. M. Kopernika za poświęcony czas dla młodszych dzieci.

A. Ambrożkiewicz
K. Bożym