ŚWIATOWY DZIEŃ DINOZAURA W KLASIE I „C” – LEKCJA BIBLIOTECZNA

Wszystkie dzieci niezależnie od płci lubią dinozaury. Gady te są dla nich ulubionymi zwierzętami. Z tego też względu 26 lutego obchodzimy Światowy Dzień Dinozaura.

Uczniowie z klasy I „c” bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach dotyczących dinozaurów. Na początku zapoznali się z Kącikiem Czytelniczym, w którym znalazły się książki, bajki oraz albumy związane z tymi prehistorycznymi gadami. Wysłuchali także wiersza Aleksandry Wojtyła pt.: „Dinozaury”. Następnie, obejrzeli edukacyjną prezentację multimedialną, na podstawie której poszerzyli wiedzę o dinozaurach. Uczestniczyli także w zabawie ruchowej, prezentując na forum klasy wylosowaną przez siebie „dinozaurową czynność”. Mieli także okazję obejrzenia dinozaura i jajka wykonanego w Szkolnej Drukarce 3D przez Pana informatyka – Piotra Ćwiklińskiego, zakupionej w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Podczas zajęć ułożyli również tematyczne puzzle, a także wykonali pracę plastyczną – Dinozaura z papierowego talerzyka. Podsumowaniem było rozwiązanie przez pierwszoklasistów tematycznego quizu oraz wykonanie zdjęcia w fotobudce z dinozaurem w głównej roli.

Celem głównym zajęć związanych z dinozaurami było: rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u uczniów oraz wzbogacenie widomości z zakresu prehistorii i życia dinozaurów.

Prezentacja>>

Zdjęcia>>

#LaboratoriumPrzyszłości #LaboratoriumPrzyszłości

Dorota Nowak