Dzień Kobiet

,,Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów.”

                                                Pierre de Brantome

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet - na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. W ten wyjątkowy dzień dziewczynki i wszystkie panie naszej szkoły zostały powitane kwiatami oraz drobnymi upominkami, a w klasach i na szkolnych korytarzach czuć było wyjątkową atmosferę. W tym roku nie było tradycyjnej akademii. Zastąpiono ją audycją w szkolnym radiowęźle, do którego chłopcy zaprosili Panią dyrektor Lucynę Sobczak. Podczas rozmowy były wspomnienia ze szkolnych lat i pytania dotyczące pracy na stanowisku dyrektora szkoły. Po raz pierwszy słuchowiska wysłuchali uczniowie młodszych klas, którzy z zaciekawieniem słuchali głosów rozbrzmiewających na szkolnych korytarzach. Na zakończenie audycji chłopcy zaśpiewali wszystkim paniom gromkie „Sto lat”.

Dużym powodzeniem cieszyła się fotobudka, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, w której były wykonywane zdjęcia. Będą one  radosną pamiątką dzisiejszego świętowania. Uśmiech na twarzach naszych pań wywołały także odznaki: „Najlepsza szycha w mieście”, „Niezła z Ciebie szprycha”, „Fajna z Ciebie babka”, ,, Jedyna w swoim rodzaju”, „Dziewczyna jak malina”, „Anioł nie kobieta”, które zostały wręczone przez męską cześć społeczności szkolnej.

W ramach części artystycznej  został wyświetlony  film - niespodzianka, w którym wystąpili uczniowie, nauczyciele i sympatycy naszej szkoły. Radości nie było końca.

Podczas nagrywania i montowania filmu oraz audycji w radiowęźle został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

Wszystkim dziewczynkom i paniom życzymy, aby każdego dnia roku czuły się wyjątkowe, kochane i doceniane

Zdjęcia>>

#LaboratoriumPrzyszłości #LaboratoriumPrzyszłości